Yaşam Mermer

1988 yılında “YAŞAM MERMER” firmasının üretimine başladığı mermer ocağı işletmesi 2019 yılında Karetaş Madencilik bünyesine dahil olmuştur. Firmamızın ilk ocağı olma özelliği taşıyan “YAŞAM MERMER ATLANTIC GRAY” ocağımızdan çıkan doğaltaşlar, yurtiçi ve yurt dışında 5 yıldızlı otellerden, lüks yatlara kadar binlerce projede kullanılmış ünlü bir doğaltaştır.


Atlantic gray ocağımız jeolojik oluşumunu tamamlamış olmasından kaynaklı dünyanın en kaliteli bej mermerleri arasındaki yerini almıştır. Ocağımız uzun yıllar mermer sektörüne hizmet vermeye devam edecektir. Ocağımızın yıllık üretim kapasitesi 30.000 ton civarındadır.


Firmamız Manisa İli, Akhisar İlçe sınırlarında bulunan Atlantic Gray Mermer Ocağında, alanında uzman ekibiyle üretimine devam etmektedir. Ocağımızdan çıkarılan Atlantic Gray Blokları, kumlama, patlatma, eskitme, honlu, cilalı, coping v.b. gibi seçkin ürünlere dönüşür. Bu ürünler birçok ülkeye, mermer plaka ve fayans olarak ihraç edilirken, yurtdışına hammadde blok ihracatı da yapılmaktadır.